UrbanDogs

UrbanDogs

Ne hagyd magad: termékek amik NEM jók bolha és kullancs ellen I.

2019. június 19. - Merc.

A mai világban rengeteg és rengeteg termék közül tudunk választani a hipermarketekben, az állatorvosnál, vagy akár az állatboltban is. Legnagyobb ellenségeink a kullancsok és a bolhák, ám nem szabad a szúnyogok hatalmas családjáról sem megfeledkeznünk. 

Fontos információk a bejegyzéshez kapcsolódóan:

A gyártók minden termék esetén más és más hatóanyaggal dolgoznak, így elkerülve az allergiás kutyák védtelenítését a kullancsok ellen. Tehát ha az egyik nem vált be, lehet nyugodtan ugyan annak a gyártónak a másik termékét is kipróbálni. Az a fontos, hogy az allergiát okozó hatóanyagról az oltási könyvben legyen feljegyzés, illetve a gazdi is tisztában legyen, melyik termék vagy hatóanyag nem volt jó az állatának. Az eladónak és az orvosoknak is hatalmas segítséget tud ez nyújtani.

Ha a nagy átlagot nézzük, három féle típusú termék van ma Magyarországok (meg amúgy mindenhol) forgalomban:

  • írtó hatású
  • riasztó hatású
  • riasztó ÉS írtó hatású

És hogy mi közöttük a különbség? A tovább gombra nyomva megtudhatjátok!

Kezdjük legelőször a definicióknál. Az írtó hatás ugye azt jelenti, hogy akár ha rá is mászik az élősködő, elpusztul. Ez lehet ténylegesen csak annyitól, hogy érintkezik a kutya szőrével/bőrével, és lehet attól is, ha vért szív. A második lehetőség az, ami inkább kerülendő, mivel emiatt a kullancsok által terjesztett betegségek ellen nem véd a termék.  rámászós és meghalós eset a legideálisabb számunkra.

Ugyanakkor ott van a riasztó hatású termékcsoport is, ami csak annyit jelent, hogyha az élősködő rá is mászik az állatra, elvileg kimászik belőle egyből, mivel ezeknek a szaga riasztja magát az állatot. Ezzel csak az az alapvető probléma, hogy egyedüli kezelésnek nem jó, csak kiegészítésként. A másik probléma, hogy egy bizonyos Geraniol olajat tartalmaz, ami okozhat allergiás reakciót érzékenyebb állatoknál, fehér bundásoknál (minden okozhat allergiás reakciót, ám az illóolajokra ez a veszély fokozottan áll). A harmadik "baj" ezzel, hogy ez található meg mindenhol, a hipermarkettől kezdve a diszkonton át a legmenőbb állatboltokig, és ez a legolcsóbb árkategória. 1000-2000 forint körül mozognak. Illetve maga a tartóssága is kullancsoknál általában 1 hónap, bolhákra 3. Viszont! egy létező és meglévő bolhásságon semmit sem fog már segíteni.

Maguk a riasztó hatású márkák a teljesség igénye nélkül: Preventol, Biospotix, Dr Pet.

Képtalálat a következőre: „bolha riasztó nyakörv”

Úgy érzem el kell magyaráznom ennek az okát is, miért nincsen olcsóbb termék a piacon. Egyetlen egy termék van, ami öl, olcsó, és hatékony: a panzi márkájú csak és kizárólag kutyák számára kifejlesztve. Ennek a hatóanyaga az úgynevezett permetrin, ami rákkeltő hatású ha a bőrrel érintkezik. A korábbi verziók, akár a Panzi, akár a Duoband, ezek másolatait nézzük, Diazinon-t tartalmaztak, ami bizonyítottan rákkeltő és egészségkárosító volt hosszú távon az állatokra, ezért Európa-szinten betiltották.

 

 

Képtalálat a következőre: „panzi nyakörv”

 

Az írtós család tagjai olyan 2500-3000 forinttól indulnak, és talán a legdrágább ma a piacon 12000 forint. Ahogy nő az értéke, általában a hatóidő / tudás is növekszik vele együtt, tehát nem igaz, hogy pénzkidobás lenne egy drágább nyakörv. 

Ezt pontosan a Foresto nyarkörvvel fogom nektek bemutatni, interneten található árból kiindulva:

Az én 20 kilós kutyámra a Közepes és nagytestű kutyáknak, 8 kg felett/70 cm -es termékre van szükségem, ami itt az egyik legolcsóbban elérhető áron található. 7890 forint 8 hónap védelemre. ha ezt megnézzük, 986 forint lesz egy hónapra lebontva a költsége, ami közel azonos az olcsóbb termékekhez, mégis sokkal többet nyújt a nyakörv.

Ez a nyakörv az állatorvosomnál példávul 11000,- volt 2 hónapja.

A Kiltix termékével is bemutatnám:

Ugyancsak az én kutyámra nézve az 53 cm-res terméknél 4990 forint lenne a 7 hónapi védelme egyszeri ára, ami havonta 713!!! forint.

A Bolfo családot is nézzük meg, nekem ott a 70 centisre van szükségem, vagyis nem nekem, hanem a kutyámnak, ami 4 hónap bolha elleniséget és 10 hét kullancsmentességet ígér: 3290,- amit egyszerre kiadok érte, ez a bolhákra nézve 822 forint 4 hónapra leosztva. Viszont a kullancsokra is el kell osztanom, 1316,- ha 2,5 hónappal osztom az árát. 

És ezek a számítások miért is fontosak? Ha megnézzük, a Kiltix és a Foresto vezeti a legjobban a havi árakat, ami pontosan azt jelenti, hogyha megveszük a hivatalosan havonta cserélhető riasztó nyakörveket, teljesen ott tartunk 7-8 hónappal később, mintha megvettük volna ezeket a termékeket.

Nem mellesleg, a Foresto repellens is, tehát riasztó hatással is el van látva.

Nagyon egyerűen elmagyarázva, amit megveszünk havonta - 2 havonta riasztós nyakörveket 1000 forintért, ha 8 hónapig havi szinten 986 forintot elraknánk, vagy 7 hónapig 713 forintot takarékoskodnánk, ennyi időközönként elég lenne egy erősebb és jobb nyakörv megvásárlása. Ami írt is, és akár a meglévő problémákat is megszünteti.

Egyetlen egy terméket hagytam a post legvégére, ez pedig a Scalibor. Ez a termék egy kicsit más, egy kicsit több, egy kicsit viszont kevesebb is. Maga a termék egy másik gyógyszergyár terméke, ugye az előbbiek Bayer által készítettek, ezt a sárga dobozost pedig az MSD gyártja. Ez is adja a differenciát a többihez képest. Mivel ez a termék csak kullancs és szúnyogok ellen nyújt védelmet. És itt sajnos megint megjelenik egy félreértett állapot: maga a nyakörv megléte nem véd a szívférgesség ellen, mivel 98-99%-os biztonság amit nyújt a termék. 

Képtalálat a következőre: „scalibor”Szerintem ennyi elég is lesz az első részben, a következőkben pedig hasonló körülmények között vesszük cső alá a riasztós és az írtós, illetve a riasztós-írtós cseppeket illetve fújós termékcsaládokat is.

Forestoról bővebben itt, Kiltixről pedig itt olvashattok.

A bejegyzés trackback címe:

https://urbandogs.blog.hu/api/trackback/id/tr4814901924

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása